Psichodinaminė psichiatrija Padidinti

Psichodinaminė psichiatrija

Nauja prekė

AUTORIAI: Darius Leskauskas, Raimundas Milašiūnas, Rima Viliūnienė,

LEIDIMO METAI: 2016,

FORMATAS: 145x210 mm, 212 p.,

VIRŠELIAI: minkšti,

ILIUSTRACIJOS: -

Smulkiau

17,43 €

Apie prekę

   Lietuvos skaitytojams pateikiame pirmąją nuo įprastinės psichiatrijos nukrypstančiąknygą. Iki šiol mūsų šalyje psichikos sutrikimai ir jų samprata beigydymas dažniausiai rėmėsi aprašomosios, arba biologinės, psichiatrijos standartais.Tad nenuostabu, kad ir lietuviškos šiai temai skirtos knygos aiškiai atstovavotokiam požiūriui. Tik pastaraisiais metais psichologijai ir psichoterapijaiskirtus darbus papildė kitoks požiūris į psichikos sutrikimus bei patologiniusasmenybės bruožus. Tačiau psichiatrai tokios knygos neturėjo.

   Pasaulyje psichodinaminė psichiatrija radosi kaip atsvara jau minėtai įprastinei– biologinei, arba aprašomajai – psichiatrijai. Sakoma, kad savo funkcionavimunorėdamas jaustis visavertis, žmogus turi turėti dvi akis. Taip ir psichiatruireikia turėti abi „akis“ – atstovaujančias biologiniam ir dinaminiam požiūriams. Kitaip sakant, kad geriau suprastų savo pacientą ir suteiktų jam visavertę pagalbą,psichiatras turėtų ne tik mokėti pažinti simptomus ir jungti juos į sindromusbei suvokti biologiniame kūne vykstančius procesus, bet ir suprasti, kaipsąveikauja sąmonėje ir pasąmonėje veikiančios jėgos, kokie psichikos konfliktailemia blogą žmogaus savijautą ar dar smarkiau sutrikdo jo sveikatą ir kodėlvaikystės patirtys sukuria vienokią ar kitokią psichikos struktūrą.

   XX amžiaus pradžioje gimusi psichoanalizė pradėjo ir naujosios psichiatrijoserą. Iki tol vyravusį psichikos sutrikimų gydymą fizioterapiniais ar kitaissunkiai pagrindžiamais būdais pakeitė sisteminiu požiūriu į psichikos formavimąsiir funkcionavimą – ne atsitiktinumais, bet psichikos dinamika – pagrįstigydymo būdai. Antroje XX amžiaus pusėje suklestėjusi psichofarmakologijaatvertė dar vieną psichiatrijos puslapį, o psichoanalizę pamažu buvo pradėtastumti į pašalį. Tačiau kaip ir gyvenime, taip ir moksle kraštutinumai nėra tinkamiausiaspasirinkimas. Tad netrukus suprasta, kad psichologija neatsiejamanuo biologijos ir psichiatrijos.

   Taip psichiatrijoje įsitvirtino psichologinis, vadinamasis psichodinaminis,požiūris. Psichodinamikos sąvoka atspindi nuolat kintančių jėgų sąveiką psichikoje,leidžia pažinti ne tik hormonų ar kitų cheminių medžiagų įtaką jai, betir suprasti dvasinę žmogaus prigimtį bei įvertinti giluminę gydytojo ir pacientosantykių prasmę. Dinaminė psichiatrija ne tik nagrinėja psichikos formavimąsibei jos sutrikimus, bet ir paaiškina, kaip ją veikia santykiai su kitais žmonėmis irnet kokią prasmę pacientui įgyja medikamentinis gydymas. Visa tai aprašomajums pateikiamoje knygoje.

   Kaip minėjome, pasaulyje psichodinaminė psichiatrija yra aprašyta ne vienojepopuliarioje ar mokslinėje knygoje. Deja, Lietuvoje to nebuvo. Todėl ypačmalonu, kad ši knyga yra originalus lietuviškas psichodinaminės psichiatrijosveikalas, tiek Vilniaus, tiek Lietuvos sveikatos mokslų universitetuose pripažintaskaip metodinė mokymo priemonė. Dar svarbiau yra tai, kad jo autoriaiatstovauja tiek teorinei, tiek praktinei psichiatrijos sritims ir abiem psichiatrusrengiančioms Lietuvos aukštojo mokslo įstaigoms.

   Tikimės, kad ši knyga bus naudinga ne tik psichiatrijos ar psichologijosspecialistams, bet ir kitų specialybių gydytojams, medicinos, psichologijosstudentams, su žmonėmis dirbantiems profesionalams ir visiems, besidomintiemsžmogaus psichikos sveiku ir patologiniu funkcionavimu.

 

Autoriai

Atsiliepimai

Šiuo metu klientų atsiliepimų nėra.

Parašyti atsiliepimą

Psichodinaminė psichiatrija

Psichodinaminė psichiatrija

AUTORIAI: Darius Leskauskas, Raimundas Milašiūnas, Rima Viliūnienė,

LEIDIMO METAI: 2016,

FORMATAS: 145x210 mm, 212 p.,

VIRŠELIAI: minkšti,

ILIUSTRACIJOS: -

9 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: