Apie prekę
Ši knyga skirta medicinos studentams, pradedantiesiems gydytojams bei pažengusiems praktikams, norintiems išmokti ar prisiminti, kaip vertinti paciento simptomus ir patobulinti klinikinio mąstymo įgūdžius bei diagnozės nustatymą.
Klinikinė medicina prasideda nuo paciento. Pacientas ateina pas mus ne su liga, o su simptomais. Daugelis gali išvardyti simptomų skirtumus, tačiau sunku atskirti svarbias diagnostikos ypatybes nuo nereikšmingų smulkmenų, kurias mums pateikia daugelis pacientų. Kyla pagunda pasikliauti vis labiau didėjančiomis diagnostikos priemonių galimybėmis, bet bandymas jas taikyti negalvojant ne tik klaidina, bet ir brangiai kainuoja mūsų pacientams.
Šioje knygoje stengiuosi pasiūlyti priemonių rinkinį, kaip išspręsti šiuos iššūkius. Kiekviename skyriuje nagrinėjamas vienas skundas, nustatomi pagrindiniai skirtumai, pateikiama strategija, kaip atskirti vieną simptomą nuo kito ir pakreipti mąstymo procesą, susijusį su anamnezės surinkimu, apžiūra ir pradiniais tyrimais. Šioje knygoje naudojami algoritmai, padedantys diagnozuoti. Tai klinikinio samprotavimo metodas, kuris naudoja
svarbias informacijos dalis kaip atskaitos taškus, kad atskirtų diagnozių grupes. Tai papildo (ne pakeičia) klinikinius asmens įgūdžius ir žinias apie ligą. Jaunesniems diagnostikams ypač naudingi mokymosi algoritmai, nes jie ne tik suteikia sistemingą ir funkcionalų būdą tiriant pacientus, bet ir tarnauja kaip pagrindas kaupti žinias ir klinikinio samprotavimo įgūdžiams mokytis.
Visada atminkite, kad jei tikitės išsiugdyti klinikinį sumanumą, niekas geriau to nepadarys kaip pacientai. Jie yra geriausi mūsų mokytojai ir įkvėpimo šaltiniai.